3ds max de PEYZAJ ÇİZİMLERİ

(1/2) > >>

tozlupatika:
MERHABA

BEN PEYZAJ MİMARIYIM AUTOCAD PROGRAMINI ÇOK İYİ KULLANIYORUM VE MAX PROGRAMINA YENİ BAŞLADIM... BOŞ VAKİTLERİMDE İNAN HOCANIN DERSLERİNİ İNDİRİP ÖĞRENMEYE ÇALIŞIYORUM. AMA ŞİMDİYE KADAR İNCELEDİĞİM KONULARDA HİÇ 3ds max PROGRAMINI PEYZAJDA NASIL KULLANACAĞIMIZ ÜZERİNE BİR DERS BULAMADIM...  PROGRAMI ÖĞRENEBİLMEK İÇİN KURSA GİTTİM AMA ORDAKİ HOCAMIZ AUTOCAD BİLEN MAXİ BECEREMEZ FALAN DEDİ VE İLK GÜNDEN MORALİM GİTTİ. AYRICA DAHA ÇOK ANİMASYON VE BİNA ÇİZİMLERİNİN ÜSTÜNE DÜŞTÜ. KISACASI BEN BANA YARAYACAK HİÇBİRŞEY ÖĞRENEMEDİM.LÜTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

iqlover:
Merhabalar,

Öncelikle kurs hocanızın söylediği, "autocad bilen max'ı beceremez" teorisine hiçbir anlam veremediğimi belirtmeliyim. Bisiklet kullanmayı bilen motosikleti beceremez demekle aynı şeyi söylemiş bence -ki son derece hatalı bir mantık-. Bir şeyi bilmek, neden başka birşeyi öğrenmeye mani olsun????

Bu sitede aradığınız her konuda ders bulabilirsiniz. Sizin ilgilendiğiniz alan olan peyzajla ilgili derslere de aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Bence sabırlı olur ve dersleri uygularsanız, çok rahatlıkla max öğrenebilirsiniz.

Linkleri görmeye yetkiniz bulunmamaktadır.
Lütfen kayıt olun ya da Giriş yapın.

İnan Arslan:
Selamlar.

Öncelikle; hocanız halt etmiş!

Autocad gibi karmaşık bir programı kullanabilen bir kişi bu sitedeki dersleri takip ederek çok rahat bir şekilde 3ds maxı öğrenebilir.Yeter ki dersleri düzenli olarak takip edin ve uygulayın.

İşte bu yüzden Türkiye'deki 3ds max eğitimi veren yerleri tasvip etmiyorum.Çünkü 3d ile GERÇEK ANLAMDA ilgisi olmayan bilinçsiz insanları ÖĞRETİM GÖREVLİSİ olarak çalıştırarak bu işe yeni başlayan bir çok kişiyi ya yanlış yölnediriyorlar ya da daha işin başında bu işten soğutuyorlar.

Peyzaj gerek 3ds maxta gerekse diğer 3d görselleştirme programlarında bir çoğumuzun en büyük problemdir aslında.Neden mi?

3ds maxın kendi içindeki standart ağaçları ve yeşillikleri malesef çok yapay görünüyorlar.O yüzden de eğer profesyonel bir mimari görselleştirme yapıp müşteriye sunacaksanız bu ağaçları kullanmak doğru olmaz.

Ağaç kullanımı için en iyisi; hazır ağaç modelleri.Evermotion diye bir site var,sanırım orası en çeşitli hazır ağaç arşivine sahip.Ben kullanmadım ama forumlarda hep okuyorum.

Tabii o ağaçları kullandığınız zaman ise başka ve önemli bir problem karşısınıza çıkacak: RENDER SÜRESİNİN CİDDİ ORANDA UZAMASI.

Maalesef o ağaç modelleri çok yüksek polygon miktarlarına sahip oldukları için render süreniz ciddi oranda artacaktır.

En iyisi,bilmiyorsanız,Photoshop öğrenin ve bitkileri Photohsop'ta ekleyin.Hiç başınız ağrımasın 1678944

Kenan KARAMAN:
Autocad ve 3dmax - 3dmax ve photoshop bence ikilidirler. Hocanız muhtemelen max hakkında hiçbirşey bilmiyor ki bu sözleri size söylemiş. Eğer mimari modellemeler yapacaksanız autocad ile 3dmaxi birlikte kullanmanız gerekir. Autocad in 2d çizim mantığı 3dmax ten daha kolay ve hızlıdır. Dolayısıyla autocad ile çizdiğiniz 2d çizimleri 3dmax e import ederek modifierler yardımıyla görselleştirebilirsiniz.

tozlupatika:
MERHABA

YARDIM İSTEĞİMİ YANITSIZ BIRAKMADIĞINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. 3D MAX PROGRAMINI İYİ BİR ŞEKİLDE KULLANMAYI ÇOK İSTİYORUM ÇÜNKÜ ARTIK ŞİRKETLER AUTOCAD PROGRAMIYLA YETİNMİYOR. BU NEDENLE GİTTİĞİM BİRKAÇ İŞ GÖRÜŞMESİNDEN PROGRAM EKSİKLİĞİM SEBEBİYLE GERİ ÇEVRİLDİM. YALNIZCA GECELERİ ÇALIŞABİLDİĞİM İÇİN BİRAZ YAVAŞ İLERLİYORUM.

DAHA ÖNCE ÇİZDİĞİM PROJELERİ MAX E AKTARDIĞIMDA ÇOK FARKLI SAHNELER ÇIKIYOR. BİR DE BİLGİSAYAR ÇOK YAVAŞ ÇALIŞIYOR. BİTKİLER HAVADA DURUYOR. MESELA BORDÜR ÇİZGİLERİ SANKİ BİR SİLİNDİR GİBİ GÖKYÜZÜNE UZANIYOR.
MAX E AKTARMAK İÇİN AUTOCAD DE PROJELERİ HAZIRLARKEN NASIL BİR TEKNİKLE ÇİZİM YAPMALIYIM? AUTOCAD DE PROJE FAZLA AĞIR OLMASIN DİYE LİNE YERİNE POLYLİNE KULLANIYORUM. YAPTIĞIM ŞEY MAX E AKTARIRKEN SORUN ÇIKMAMASI İÇİN DOĞRU BİR HAREKET Mİ? MESELA KULLANDIĞIM BLOCKLARI MAX E AKTARDIKTAN SONRA SİLEMEDİM. PEYZAJ PROJESİNİ AYRI ÇİZİP 3 BOYUTLU SUNUM İÇİN AYRI BİR PROJEMİ ÇIKARTMAM GEREKİR AUTOCAD DE? İŞTE BUNLARI BİLMİYORUM.

KURSUN SONUNA KADAR HOCAMIZ HİÇ AUTOCAD DE BİR PROJEYİ ALIP MAX E ATIP NASIL DÜZENLEMEMİZ GEREKTİĞİNİ, NASIL BİR YOL İZLEMEMİZ  GEREKTİĞİNİ ANLATMADI. BUNUN HAKKINDA  BİR DERS VARSA SÖYLERMİSİNİZ EN AZINDAN ONU İNCELEYİP BİRŞEYLER ÖĞRENMEYE ÇALIŞAYIM.

İLGİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa